Соуса пусна младоците в дебюта си, Виола бие с 10:0

Отлично впечатление остави Фиорентина на Пауло Соуса в неофициалния дебют на португалския специалист в Моена. "Виолетовите" разбиха с 10:0 Трентино, като демонстрираха отличен футбол и пропуснаха още чисти положения. Интересното е, че Соуса заложи на младите момчетата след пет дни тренировки, като остави почти всичките си звезди на трибуните. Младоците обаче показаха таланта си и първо Бакич в 15-ата минута откри. 60-секунди по-късно Гоно удвои, Кампоресе (21), Битанте (32), отново Кампоресе (35) и Гондо от дузпа в 44-ата минута доведоха резултата до 6:0 през първата част.

След почивката Трентино си вкара автогол, а Ребич с два бързи гола между 53-ата и 66-ата минута доведе резултата до 9:0. Последният гол в мача вкара Марио Гомес, който влезе след почивката и събра овациите на около 3000 тифози на Виола.