Съперник обвини Мо Фара, че го е напсувал

Двойният олимпийски шампион на 5000 и 10 000 метра от Лондон 2012 Мо Фара спечели старта на 5000 м на Диамантената лига в Лозана вчера, но името му беше замесено в нов скандал. Сомалиецът с британски паспорт беше обвинен от  Анди Върнън, че го е напсувал след финала. Вчера Фара спечели бягането с време 13:11.77 мин, докато Върнън остана 15-и.

Върнън твърди, че е отишъл при Фара след бягането, за да го поздрави за победата, но е бил напсуван от съотборника си, който дори му е обърнал гръб.

"След няколко дни отиваме да тренираме на едно й също място, исках да заровим томахавката. Исках да го поздравя за постижението. Без значение дали сме приятели или не, аз мога да оценя добро представяне, а получих тази реакция", заяви Върнън пред журналисти след състезанието.

Фара и Върнън имат стара вражда помежду си. Преди година роденият в Сомалия Фара нарече родения в Хемпшир Върнън неудачник, тъй като няма качества да бъде спортист на високо ниво. Реакцията му беше по адрес на коментар на съперника му, според когото Мо Фара не заслужавал европейската титла на 10 000 метра в Цюрих през 2014 г., тъй като не бил европеец.

Самият Фара отрече да е имало инцидент между него и Върнън в Лозана вчера.

"Не знам за такова нещо, не съм го виждал след финала", сподели двойният олимпийски шампион.

"Анди и аз не сме най-добри приятели и никога няма да бъдем", добави Фара.

Снимки: Getty Images/Guliver