Мексико разпердушини Куба на "Голд Къп"

Най-успешният отбор в историята на "Голд Къп" - Мексико, започна с разгромна победа с 6:0 над Куба участието с в тазгодишния шампионат на зона КОНКАКАФ, провеждащ се на територията на САЩ.

Мексиканците не срещнаха никакви затруднения и закономерно стигнаха до изразителния успех. С три гола се отчете нападателят Орибе Пералта, който бе точен в 17-ата, 37-ата и 62-ата минута. Останалите попадения за "ацтеките" бяха дело Карлос Вела, Андрес Гуардадо и Джовани дос Сантош, които бяха точни за 2:0, 4:0 и крайното 6:0.

В другия мач от групата Тринидад и Тобаго направи решителна крачка към елиминационната фаза на турнира, след като се наложи над Гватемала с 3:1. Символичните домакините на срещата решиха всичко още до 25-ата минута, вкарвайки три гола чрез Шелдън Батю, Кордел Като и Кенуайн Джоунс. Малко повече от час след началото на срещата пък бе оформен крайният резултат, след като Карлос Руис се разписа за Гватемала.

Тази нощ започват мачовете от втория кръг в груповата фаза, като в група "А" Хондурас се изправя срещу Панама, докато САЩ играе с Хаити.