САЩ тръгна с победа в "Голд Къп"

Домакинът и основен фаворит САЩ започна с минимална победа участието си в тазгодишното издание на турнира на зона КОНКАКАФ - "Голд къп". В мач от група "А" "янките" се наложиха с 2:1 над Хондурас. И двата гола за американците вкара Клинт Демпси, който беше точен в 25-а и 64-а минута. Пет минути след втория гол на играча на Сиатъл Саундърс Хондурас върна едно попадение чрез резервата Карлос Дискуа, но това бе всичко, за което имаха сили гостите.

В другата среща от групата Панама и Хаити завършиха 1:1. Алберто Кинтеро изведе символичните домакини от Панама напред в резултата в началото на втората част, но в 86-а минута Сони Норд изравни за Хаити.

Тази нощ предстоят два двубоя от група "В". Срещите са Коста Рика - Ямайка и Салвадор - Канада.