Турция спечели първото място в своята група

Турция победи Чехия с 59:48 и си гарантира първото място в група "Е" на Европейското първенство по баскетбол за жени в Унгария, а с това и по-благоприятен съперник за четвъртфиналите. Неврие Йълмаз се отличи с 23 точки и 8 борби за успеха, а Исил Албен допринесе с 11 точки и 11 асистенции. Бронзовите медалистки от Евро 2013 решиха мача след третата четвърт, която спечелиха с 18:5 точки, за да поведат с 44:30 преди последните 10 минути.

Олимпийският и европейски вицешампион Франция остана на второ място в групата след успех над Беларус с 64:58. Исабел Якубу завърши с 14 точки и 12 борби за победителките, а Елена Левченко се отличи с 16 точки и 9 борби за Беларус. И двата отбора се класираха на четвъртфиналите. Черна гора също продължава напред, въпреки поражението с 63:76 от Гърция в последния си мач от групата. Зои Димитраку направи отличен мач за елините с 29 точки. За черногорките, които си бяха осигурили класиране за четвъртфиналите след победата на Франция над Беларус, Ива Перованович завърши с 15 точки и 10 борби.

Срещи от последния кръг в група "Е" на втората фаза на Европейското първенство по баскетбол за жени в Унгария:

Турция - Чехия - 59:48 (26:25)
Черна гора - Гърция - 63:76 (27:44)
Беларус - Франция - 58:64 (29:40)