Очаквайте в 11:00 БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Голмайстор №1 на Юве напуска

Аржентинският голмайстор Карлос Тевес напуска Ювентус. Това стана ясно, след като агентите му обявиха официално на "бианконерите", че е решил да продължи кариерата си в любимия Бока Хуниорс. Сега остава двете страни да се разберат, тъй като нападателят има още една година договор с италианския шампион. На "Ювентус Стейдиъм" Тевес се превърна в идол за две години, като вкара 50 гола в 96 мача и спечели две титли, Купата на Италия, Суперкупата на Италия и изведе тима до финал в Шампионската лига след 12-годишна пауза.

През този сезон бе най-добрият играч на тима - вкарвайки 29 гола, като изравни неговия личен рекорд за девет години в Европа. Освен това бе в основата на златен дубъл след 20 години на Апенините, а бе на крачка с Юве да запише исторически требъл. 31-годишният футболист избра със сърцето си, отказвайки се от офертите на Ливърпул, Пари Сен Жермен и Атлетико Мадрид.

Карлитос се завръща на "Бонбонера" след 11 сезона далеч от Буенос Айрес. Два в Коринтианс, един в Уест Хам, два в Манчестър Юнайтед, четири в Манчестър Сити и два в Ювентус, като общо вкара 203 гола във всички турнири.

В този период той спечели шест титли: една в Бразилия, три на Англия, две на Италия, Шампионската лига, световното клубно първенство, една купа на Англия, една на Италия, Купата на Лигата в Англия, два пъти Къмюнити Шийлд и веднъж Суперкупата на Италия.

Тевес дебютира на 18 години в Бока, където между 2001 и 2004 година изигра 110 мача и вкара 38 гола, като спечели по веднъж първенството, Копа Либертадорес, Междуконтиненталната купа и Копа Судамерикана.