Мартин Михайлов триумфира с купата на шампионите

Мартин Михайлов спечели Турнира на шампионите, събрал едни от най-добрите тенисисти у нас, които не участват в професионални турнири. Interactive Tennis league успя да събере 16 от най-успешните аматьори в България в едно вълнуващо състезание.

Участниците бяха разделени в 4 групи, като само първият продължаваше към полуфиналите. Това означаваше, че всеки мач е решаващ и тенисистите трябваше да вложат максимални усилия във всеки двубой. Напрежението оказа влияние на представянето на част от играчите. В груповата фаза станахме свидетели на редица изненадващи резултати.

Най-драматична беше развръзката в 4-а група, където Найден Жеков и Латин Латинчев завършиха с по две победи и еднакво геймово съотношение. Успехът в прекия двубой изпрати Найден на полуфиналите, където го очакваше постигналият три категорични победи до този момент Емил Велчев. В този двубой Найден поведе с 5:2 гейма, но Велчев отказа да се предаде и беше напът да направи пълен обрат в мача, като записа 4 последователни гейма в негова полза. Все пак Найден успя да доведе мача до решаващ тайбрек. В него той триумфира със 7:5 точки, въпреки че трябваше да заличава пасив от 3:5.

В другия полуфинал един срещу друг се изправиха Мартин Михайлов и Цветан Цветанов. Сблъсъкът на двата различни стила на игра беше изключително вълнуващ за наблюдаване. Мартин много умело съумява да настройва играта си спрямо съперника, докато Цветан разполага с безупречни подсечени удари и често пласира неспасяеми къси топки. Разчитайки и на мощния си сервис Цветанов набързо поведе с 3:0 и имаше възможност за нов гейм в актива си. В този момент обаче Михайлов рязко смени тактиката си и започна с повдигнати удари да разстройва играта на своя противник. Цветан така и не успя да се пригоди към промяната и допусна обрат с 3:6.

Във финала Мартин имаше далеч по-лесна задача срещу видимо останалия без сили Найден Жеков, който не успя да се противопостави на класната игра на своя съперник. Така Мартин Михайлов триумфира с шампионската купа по категогичен начин, печелейки и голямата награда от BABOLAT.
Всички резултати и галерия със снимки от турнира може да видите TУК!