Гърция стана клиент на Фарьорски острови

Втора загуба от Фарьорски острови записа отборът на Гърция в квалификациите за Евро 2016. След 0:1 у дома, този път южните ни съседи отстъпиха с 1:2 при гостуването от група "F". Резилът за елините можеше да е пълен, но Сократис Папастатопулос отбеляза почетното попадение в 84-ата минута. Преди това за домакините се разписаха Халур Хансен (32) и Брандур Олсен (70). С успеха отборът от островната държава събра шест точки и вече е четвърти в класирането като остави зад себе си Финландия с 4 и Гърция с 2.

В другия мач от групата в Белфаст Северна Ирландия и Румъния завършиха 0:0 и така статуквото в групата се запази. Северните ни съседи останаха начело с 14 точки, а с една по-малко са британците.