Левандовски изригна с хеттрик за пет минути

Капитанът на Полша Роберт Левандовски изригна с хеттрик в домакинството на Грузия от група "Д" в европейските квалификации при разгрома с 4:0. Звездата на Байерн (Мюнхен) пропусна няколко положения през първата част и резултатът се запази 0:0 до 62-ата минута.

Тогава обаче с красив гол Милик взриви трибуните на стадиона във Варшава. Деветката на домакините чакаше чак до 89-ата минута, за да удвои, но показа класата си и в рамките на още 180 секунди в продължението наниза своя хеттрик. Така Левандовски вече има седем гола и излезе начело в класацията на голмайсторите в квалификациите. Полша е лидер в групата с 14 точки.

В другата среща от група "Д" Ейре и Шотландия завършиха 1:1 в Дъблин. Джонатан Уолтърс изведе домакините напред в 38-ата минута, но равенството беше възстановено в 47-ата минута, когато Джон О'Шей си отбеляза автогол.