ЦСКА и Лудогорец с убедителни победи на републиканското за юноши

ЦСКА и Лудогорец (Разград) взеха убедителни победи в първите четвъртфинални срещи от републиканското първенство за юноши (старша възраст).

Армейците се разправиха с приятната изненада до момента- Димитровград, и го сразиха с 6:1.

Лудогорец победи пък Черно море (Варна) с 2:0, като в края на мача разградчани вкараха второто попадение. Все пак на култовия терен под Аспаруховия мост във Варна със сигурност няма да бъде скучно на реванша на 16-и юни (вторник).

Отворени остават реваншите в другите два мача. Локомотив (София) не успя да преодолее ОФК Спартак-Плевен и се задоволи с 1:1. Гостите откриха резултата, домакините изравниха, а накрая довършиха мача с десет човека.

Ботев (Пловдив) прекърши Черноморец (Бургас) с 1:0 благодарение на ранния гол на Емил Камберов в 3-ата минута. След това канарчетата можеха да стигнат до втори гол, но вратарят на бургазлии Петко Пацов спаси дузпа, изпълнена от Рангел Игнатов. Така стражът се реваншира за нарушението, което сам направи. До края на срещата Ботев беше по-активен, но акулите изпуснаха на три пъти да изравнят. Даниел Бенчев не вложи достатъчно сила в един удар, а Георги Георгиев с глава не натисна центриране на Мартин Иванов. Селекционерът на юношеския национален отбор (до 19 години) Светослав Тодоров беше на трибуните в пловдивския квартал Коматево, за да наблюдава мача, в който имаше няколко от неговите избраници.

Резултати от Републиканското първенство за юноши (старша възраст), четвъртфинали- първа среща: Лудогорец- Черно море (Варна) 2:0
ЦСКА- Димитровград 6:1
Ботев (Пловдив)- Черноморец (Бургас) 1:0
Локомотив (София)- Спартак-Плевен 1:1