Лудогорец U15 срази ЦСКА и докосва 1/2-финала

Лудогорец U 15 с треньори Радослав Комитов и Диян Ангелов победи с 3:0 ЦСКА в първия четвъртфинал от републиканското първенство, игран пред 200 зрители на стадион „Балканфарма“ в Разград. Реваншът е в сряда на терена в столичния комплекс „Царско село“.

Два гола за талантите от академията на четирикратния шампион отбеляза Кристиян Кънчев. Той се разписа в 4-ата и 42-ата минута. Второто му попадение бе изключително красиво. Кънчев изпрати топката в мрежата със задна ножица за удоволствие на публиката. Третият гол бе дело на Николай Томов. Той заби в 22-ата минута след страхотно двойно подаване със съотборник.

"Изключително съм доволен от резултата. Имам само една малка забележка. Искам да бъдем по-концентрирани в завършващата фаза, за да можем да реализираме головите си положения“, коментира треньорът Комитов.

В събота Лудогорец U19 също постигна победа в първия 1/4- финал от републиканското първенство. Момчетата на Веселин Бранимиров и Тодор Живондов надделяха с 2:0 над Черно море в Разград.

Съставът на Лудогорец срещу ЦСКА: Дамянов, Славчев, Г. Вълчев, Томов, Ангелов, Кънчев, Ст. Вълчев, Георгиев, Митков, Стоянов, Хюсеинов (Димитров, Павлов, Златков, Марков)