САЩ шокира световния шампион (видео)

Националният отбор на САЩ изненадващо победи световния шампион Германия в контролна среща между двата тима играна на "Райн Енерги Щадион" в Кьолн. Американците първи получиха гол в своята врата в 12-ата минута след попадение на Марио Гьотце, но след това съумяха да направят пълен обрат след точни изстрели на Дискеруд от 41-ата и Ууд в 87-ата минута.

Първото полувреме бе доминирано от Германия. Домакините откриха резултата още в 12-ата минута, когато Патрик Херман направи чудесен пробив между няколко играчи и подаде на непокрития Марио Гьотце, а за него не бе проблем да насочи топката във вратата за 1:0. След това играчите на Бундестима направиха още няколко пропуска пред вратата на американците, но в края на полувремето гостите се окопитиха и успяха да стигнат до изравняване. В 41-ата минута Майкъл Брадли с великолепен прехвърлящ пас намери Дискеруд, който овладя на гърди и от воле не остави шансове на вратаря за 1:1.

През второто полувреме обаче САЩ заигра далеч по-добре. В 51-ата минута след хубаво разиграване Зардес стреля и след намеса на вратаря топката отиваше към голлинията, където бе изчистена в последния момент от Себастиан Руди. Гостите обаче продължиха да бъдат доста активни и в крайна сметка стигнаха и до победния гол. В 87-ата минута Ууд получи пред наказателното поле обърна се и със страхотен изстрел заби топката неспасяемо в далечния ъгъл на вратата за 1:2.

В добавеното време на мача Германия все пак можеше да стигне до равенството, но изстрел с глава на Сами Кедира се отби от напречната греда. В крайна сметка обаче САЩ се поздрави с победата над световния шампион.

Следващият мач на Германия е срещу Гибралтар от група "D" на европейските квалификации. САЩ пък играе контрола с Гватемала.