Аймар се завърна в Ривър Плейт, загуба за Бока Хуниорс

Сан Лоренсо победи домакина Килмес с 2:1 и запази лидерската си позиция след 14-ия кръг на аржентинското футболно първенство. С третия си пореден успех възпитаниците на Едгардо Бауса излязоха еднолично на върха в подреждането с 31 точки, след като преследвачът Бока Хуниорс загуби с 0:2 гостуването си на Велес Сарсфийлд и падна на трето място с 28 точки.

Фабиан Куберо и Мариано Павоне се разписаха в последните 20 минути на стадион "Хосе Амалфитани", а Бока завърши срещата с десет души след червен картон на национала Фернандо Гаго в 83-ата минута. Тимът на Родолфо Аруабарена допусна второ поредно поражение и вече няма пълен успех в последните си три мача, заради което продължи пропадането си в класирането.

Ривър Плейт излезе на второ място с 28 точки и мач по-малко след успех с 2:0 над гостуващия Росарио Сентрал. Теофило Гутиерес и Камило Маяда се разписаха за победата.

Бившият аржентински национал Пабло Аймар се завърна в състава на домакините след 15 години извън страната. 35-годишният атакуващ полузащитник, който за последно игра в Малайзия, се появи в игра като резерва четвърт час преди края за родния си клуб и беше посрещнат с бурни овации от феновете на Ривър Плейт.

В кариерата си на Стария континент от 2001 до 2013 година Аймар спечели два пъти титлата на Испания, трофея в Лига Европа и Суперкупата на Европа с Валенсия, с който достигна и финал на Шампионската лига, триумфира веднъж в шампионата на Португалия с Бенфика, а също така игра и за друг елитен испански тим Сарагоса.

Шампионът Расинг Клуб пък надделя над Алдосиви с 2:1 като гост и вече е четвърти с 27 точки. Маркос Акуня откри резултата в третата минута, а след това асистира за втория гол на Лусиано Лойо след половин час игра. Анхел Диас върна едно попадение за домакините в края на първата част, но за повече Алдосиви нямаше сили.

снимка: riverplate.com