Бразилия пропусна да разгроми Панама

Националният отбор на Бразилия победи с 2:0 Панама в приятелски мач, игран в Денвър, Колорадо. Двубоят бе част от подготовката на двата тима за участието им на Копа Америка. Кариоките пък могат да съжаляват, че не спечелиха с по-голям резултат, а единствено Жонас Гутиерес във 2-ата и Габриел в 73-ата минута успяха да поразят вратата на съперника.

Бразилия откри резултата рано-рано, още във 2-ата минута, когато Фелипе Коутиньо стигна една наглед безнадеждна топка на аутлинията и я върна във вратарското поле. Tам Елиаш не успа да стреля, но Жонас бе заел добра позиция и отблизо порази вратата за 1:0. След това кариоките имаха още няколко прекрасни положения да удвоят преднината си, но с пропуски се отличиха Коутиньо, Ренато Аугусто, Даниел Алвеш и Вилиан, а голяма роля да не падне нов гол имаше и вратарят на Панама Хайме Пенедо, който направи няколко невероятни спасявания.

В същото време Панама почти нямаше положения, но в 44-ата минута за малко да изравни резултата, коагто Фелипе Балой стреля опасно с глава, но не уцели вратата.

И през второто полувреме Селсао продължи да доминира и в 58-ата минута Хълк направи нов непростим пропуск с глава отблизо, а Пенедо се отличи с поледно брилянтно спасяване.

Все пак в 73-ата минута Бразилия удвои преднината си. Защитник на Панама не се намеси добре при един дълъг пас в наказателното поле и подари топката на Габриел, който не сгреши за 2:0.

В 83-ата минута и Кака се отличи с голям пропуск, като отблизо не успя да преодолее вратаря. Така Бразилия спечели само с 2:0 и може да има леки притеснения в атака след твърде многото пропуски направени в този мач.

Това бе последна порверка за кариоките, които на 7 юни започват участието си на Копа Америка с мач срещу Боливия. Панама пък играе два дни по-рано с Еквадор.