Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0 /Почивка/

Шахтьор изпрати Луческу с купа

Шахтьор Донецк спечели Купата на Украйна след победа на финала над Заря Луганск с 2:0. И двата гола за успеха вкара Александър Гладкий в 42-а и 57-а минути.

Двубоят бе изключително емоционален за старши треньора на Шахтьор Мирча Луческу, който се разделя с клуба и това бе последният му мач начело на Шахтьор. На награждаването след мача футболистите излязоха с фланелки с надпис "Благодарим ти, Мистер", а Луческу трудно сдържаше сълзите си.

Румънският специалист води Шахтьор Донецк от 2004 година. За 12 години под негово ръководство Шахтьор спечели 22 купи - 8 титли, 6 купи на страната, 7 суперкупи, а през 2009 година тимът спечели и Лига Европа.