Динамо (Москва) изпадна за първи път в историята си, Спартак и Зенит помогнаха за това

Един от грандовете на руския футбол - Динамо (Москва), изпадна от елита за първия път в своята история, след като загуби с 0:3 от Зенит у дома в двубой от последния кръг на Премиер лигата. Артьом Дзюба (59'), Александър Кокорин (62') и Доменико Кришито (92'-дузпа) прекършиха надеждите на московчани. Заслуга за отпадането на Динамо имаше и градския съперник Спартак (Москва), който загуби днес от Уфа и по този начин "гражданите" се спасиха.

Питерци доминираха преди почивката, но Дзюба, Кокорин и Шатов пропуснаха добри ситуации за гол. Стражът на Динамо Габулов също се намеси добре на два пъти. В 36-ата минута Шатов проби отдясно и стреля, Габулов спаси, но Дзюба стигна до топката и я прати във вратата му. Попадението обаче правилно бе отменено заради засада.

Домакините не създадоха почти нищо в атака и не успяха да отправят нито един точен удар за първите 45 минути.

След почивката логичното се случи. В 59-ата минута Дзюба откри резултата, след като засече на близката греда подаване на Шатов. Три минути след това Кокорин получи от Дзюба и на празна врата нямаше как да сгреши, наказвайки бившия си клуб - 0:2.

1/4 час преди края Дзюба пропусна да направи преднината на Зенит класическа, като този път Габулов реагира добре и спаси. Класиката все пак стана факт в 92-ата минута, когато Кришито реализира точно дузпа.

След като Динамо изпадна, в руския футбол не остана клуб, който да не е изпадал от елита в своята история. Кубан и Анжи завършиха съответно на 13-о и 14-о място и ще играят баражи за мястото си в Премиер лигата. Анжи ще се изправи срещу Волгар Астрахан, докато Кубан ще срещне Том. Първите мачове са на 24 май, а реваншите - на 27 май.