Ангел Кодинов трети на Световната купа в Дуисбург

Спортният талант на "Еврофутбол" – Ангел Кодинов, спечели бронзов медал от Световната купа в Дуисбург в олимпийската дисциплина 1000 метра едноместно кану. 18-годишният пловдивчанин финишира за 04:01.069 мин, а преди него се наредиха румънецът Леонид Карп и италианецът Карло Такини. Въпреки че на Ангел му трябваше класиране на едно от първите две места, за да спечели квота за Олимпиадата в Рио де Жанейро,  третата позиция също му дава известни шансове при добро стечение на обстоятелствата в останалите гонки.
Международен турнир по лека атлетика "Нови звезди" 2016
Други трима от Спортните таланти на "Еврофутбол" постигнаха успехи на турнира по лека атлетика  "Нови звезди", който се проведе на 18.05.2016 г. на стадиона на НСА в София. С ново лично постижение се отличи Антонио Иванов, който пробяга 100-те метра за 10.92 сек. Това щеше да отреди 6-о място на Антонио, но той се състезава извън класирането поради факта, че не може да участва на 17 години при мъжете. Двамата братя-близнаци Веселин и Мартин Живкови също участваха на турнира, но също извън официалното подреждане. Веско записа 11.11 сек на 100 метра, с което покри норматива за Балканските игри младша възраст, които са на 02.06.2016 г. в Крагуевац, Сърбия. Въпреки силния резултат, едва 1 стотна не му достигна, за да покрие и норматива за Европейското първенство в Тбилиси, Грузия. Мартин от своя страна записа 52.69 сек. на 400 метра.

По-рано на детския турнир по лека атлетика Любомир Калчев, който се състезава в леката атлетика като част от подготовката за следващия сезон в шорттрека, се нареди на второ място в крайното класиране, след като е първи на 60 метра със 7.94 сек. На скок дължина Любо преодоля 4.88 метра, а на 800 метра финишира за 2:38 сек.

Медийни партньори са: сайтовете sportal.bg, dir.bg, gong.bg, viasport.bg, bgathletic.com, ngobg.info, actualno.com, sportlive.bg, winner.bg, вестниците "Еврофутбол" и "Марица", агенция КРОСС, телевизиите ТВ7, News7 и Канал 3, както и радиата Дарик и БНР.

Програма "Спортни таланти" е част от мащабния социален проект на "Еврофутбол" – "Печелиш и помагаш", който стартира през 2007 г. До момента чрез него са реализирани 20 кампании, насочени към различни проблемни сфери от нашия живот.