Сезонът приключи за Евтимов и Шалон

Сезонът за Илиян Евтимов и Елан Шалон официално приключи след втора загуба в четвъртфиналите на Про А. Българинът с френски паспорт и съотборниците му не успяха да се справят с АСВЕЛ, отстъпвайки със 71:79, с което загубиха и серията с 0-2.

Евтимов изигра много добър мач, но силното му представяне не стигна на Шалон. По-малкият син на Илия Евтимов вкара 18 точки за 26 минути при стрелба 1/1 за 2 точки, 4/9 за 3 точки и 4/4 от наказателната линия. Опитното крило добави 4 асистенции, овладя 3 отскочили топки и бе фаулиран 6 пъти.

Джон Роберсън бе вторият най-резултатен играч на Шалон след Евтимов с 15 точки, докато за победителите Шарл Каюди реализира 15 точки. Бившият играч на Лукойл Академик Дарил Уоткинс също се представи прилично за АСВЕЛ със 7 точки, 8 борби, 1 асистенция и 2 чадъра за 24 минути.