Манчестър Юнайтед закри сезона с победа в исторически мач за Рууни (видео)

Манчестър Юнайтед закри сезона в Премиър лийг с успех с 3:1 над Борнемут. "Червените дяволи" записаха победа по-скоро за престиж, тъй като мачът бе без значение и за двата отбора. Срещата се игра днес, тъй като бе отложена заради фалшива бомбена заплаха в неделя. Двубоят се оказа исторически за нападателя на домакините Уейн Рууни, който откри резултата в 43-ата минута и това бе неговия гол номер 100 на "Олд Трафорд". Младокът Маркъс Рашфорд вкара втория гол в 74-ата минута и за пореден път доказа, че е откритието за сезона в състава на Юнайтед. 3:0 направи Ашли Йънг в 87-ата минута, а автогол на Крис Смолинг в 93-ата минута оформи крайното 3:1.

Първото полувреме бе доста постно, като и двата отбора не направиха почти нищо запомнящо се. В 32-ата минута Уейн Рууни центрира остро в наказателното поле, но малко не достигна на Майкъл Карик да засече топката отблизо във вратата. Четири минути по-късно пък гостите имаха добър шанс, като Марк Пю бе намерен в наказателното поле, но ударът му се отби от защитник.

Въпреки мудната игра, в 43-ата минута "червените дяволи" стигнаха до гол с първата си добра атака. Антони Марсиал напредна отляво и центрира по земя, Маркъс Рашфорд пропусна топката за Рууни, който я засече във вратата за 1:0.

В началото на втората част Борнемут започна по-добре и в 48-ата минута опасен изстрел на Дани Уилсън профуча покрай вратата.

След това обаче Юнайтед рязко вдигна оборотите и зареди атака след атака. В 50-ата минута Хуан Мата претендира за дузпа, след като бе съборен в наказателното поле, но реферът не посочи бялата точка. В 54-ата минута удар на Карик се отби от напречната греда. В 58-ата минута Марсиал върна за Джеси Лингард, който стреля на сантиметри до гредата, а минута по-късно Антонио Валенсия тества рефлексите на Адам Федеричи, който обаче не допусна топката да влезе във вратата му.

Натискът на домакините продължи и в следващите минути и Хуан Мата също тества стража на съперника с далечен удар. По-добрата игра на домакините доведе и до втори гол. В 74-ата минута Валенсия получи центриране в наказателното поле и с глава свали за Рашфод, който веднага отправи удар и бе точен за 2:0. Крайното 3:0 пък оформи Йънг в 87-ата минута. Той бе изведен зад защитата с перфектен пас от Уейн Рууни, овладя и мушна кълбото под плонжа на вратаря.

В добавеното време на мача Борнемут успя да стигне до почетен гол. Това всъщност бе автогол на Крис Смолинг след едно разбъркване в пеналта. Това попадение е историческо за гостите, тъй като е първо на тяхната сметка на "Олд Трафорд". То също така бе доста неприятно за Давид де Хеа, който ще остане на второто място в класирането за най-много "чисти мрежи" след Петер Чех.

Така Манчестър Юнайтед завърши сезона на 5-ото място в крайното класиране с 66 точки, колкото има и градския съперник Манчестър Сити, който обаче завършва по-напред заради по-добрата си голова разлика и така ще играе в Шампионската лига. Борнемът пък остава 16-ти в крайното класиране с 42 точки.