Карпи остана в елита... за 180 секунди, Удине видя последния гол на своя идол

Отборът на Карпи не успя да се спаси и изпадна от италианския елит. Скромният тим надви с 2:1 Удинезе при визитата си в Удине. Там пък домакините имаха сантиментална вечер, тъй като изпратиха своя символ Антонио Ди Натале, който изигра последните си минути с бяло-черната фланелка.

Симоне Верди, който записа много силен мач, реализира и двата гола за Карпи, но те се оказаха недостатъчни за голяма цел. По същото време Палермо приемаше Верона и за Карпи бе изгодно единствено клубът от Сицилия да не печели трите точки. Това обаче не стана.

За три минути обаче Карпи бе спасен. Това се случи през 180-те секунди, в които Верона изравни на "Ренцо Барбера", докато гостите в Удине вече бяха повели с 2:0. После обаче нещата се промениха.

В 78-ата минута Ди Натале се появи в игра и забоде от дузпа своя последен гол пред вярната публика на "фриуланите". Тото има над 400 мача и над 220 гола за Удинезе. Една легенда на Серия "А" слезе от сцената.