Легендата Клозе си тръгна с рекорден гол от Лацио (видео + галерия)

Германският ветеран Мирослав Клозе отбеляза последния си гол с екипа на Лацио при загубата с 2:4 от Фиорентина на "Олимпико" във финалния кръг на сезона в Серия А. 38-годишният нападател оформи крайния резултат от дузпа четвърт час преди края с 64-ия си гол с екипа на римските орли. Така Клозе се изравни с най-резултатния чужденец в историята на Лацио - Горан Пандев, както и с Гарласкели във вечната класация на стрелците на тима. Нещо повече - престоят на Клозе в Лацио е най-резултатният в кариерата му, като досега имаше 63 във Вердер (Бремен).
Клозе изигра последния си мач за Лацио
Двубоят на "Олимпико" премина изцяло под знака на сбогуването с Клозе, който от лятото се очаква да заиграе в САЩ. Футболистите на Лацио бяха със специални фланелки за случая, на които беше изписано "Благодарим, Клозе" на немски език. Двубоят започна по мечтан начин за домакините, които откриха още във втората минута чрез Сенад Лулич. Гостите обаче бързо взеха инициативата и до 70-ата минута вече водеха с 4:1.

Така дойде 74-ата минута, когато Лулич открадна една топка на границата на наказателното поле, нахлу в пеналта и беше фаулиран, а реферът без колебание посочи дузпа. Зад топката очаквано застана Клозе, който с мощен удар отбеляза за Лацио и накара трибуните на "Олимпико" да скандират името му за последно.