Бенфика с 35-а титла в Португалия

Бенфика разгроми Насионал Мадейра с 4:1 в двубой от 34-ия кръг и спечели трета поредна титла в Португалия и общо 35-а в историята си. До последно с шансове за титлата разполагаше и Спортинг Лисабон, като разликата между двата тима преди последния кръг беше две точки.

Хората на треньора Руи Виторио обаче бяха безапелационни на собствения си стадион, въпреки че по същото време съперникът им беше открил резултата при гостуването на Брага в 20-ата минута чрез Тео Гутиерес и дръпна временно с точка аванс. Тревогите на Бенфика продължиха само три минути. В 23-ата минута капитанът Нико Гайтан откри, а в 39-ата Джонас удвои. В 65-ата минута Гайтан отбеляза втория си гол, а Пици вкара последния гол за Бенфика в кампанията в 84-ата.

Бенфика не беше ставал шампион в три поредни години от 1977 г. насам, а свидетел на историческото събитите стана знаменитият французин Ерик Кантона, който беше специален гост на трибуните на "Луш".