Евертън зарадва феновете в края на слабия си сезон (видео)

Отборът на Евертън приключи сезона в Премиър лийг с убедителен успех с 3:0 над Норич. "Карамелите" изпращат слаб сезон, но зарадваха привържениците си с хубава победа в последния си мач от шампионата.

Резултатът бе открит от Джеймс Макарти в 19-ата минута с хубав далечен шут, а малко преди почивката Лейтън Бейнс удвои от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Ромелу Лукаку в наказателното поле. В началото на втората част пък Кевин Миралас оформи крайното 3:0, след като се озова на празна врата след пас на Макарти и рикошет. До края на мача двата тима имаха по няколко положения за гол, но до ново попадение не се стигна.

По този начин Евертън приключва сезона на 11-о място с актив от 47 точки. Днешният мач бе последен за дългогодишният вратар на тима Тим Хауърд, който няма да бъде част от отбора през следващия сезон. Американецът записа 414 срещи за тима през години.

Норич от своя страна изпада в Чемпиъншип, завършвайки на предпоследно място в класирането с 34 точки. "Канарчетата" не успяха да се задържат в елита след като записаха няколко предни загуби в заключителния етап от сезона.