Хендерсън и Ингс се завърнаха при равенство срещу УБА

Капитанът на Ливърпул Джордан Хендерсън и Дани Ингс се завърнаха в игра при равенството 1:1 срещу Уест Бромич. Халфът получи контузия в коляното през април и бе под въпрос за европейското първенство, а Ингс не бе играл от октомври. Зрителите на "Дъ Хоуторнс" видяха два ранни гола и някои пропуски на своя тим. Рондон откри резултата в 13-ата минута, а Джордан Айб след страхотна солова акция изравни десет минути по-късно.

Ливърпул завършва сезона на осмо място и следващия сезон няма да играе в европейските турнири, ако не спечели финала на Лига Европа срещу Севиля. Именно предстоящия двубой накара Юрген Клоп да даде почивка на основните си футболисти.

В началото на срещата в основата на по-опасните ситуации за домакините бе Джонатан Леко. 17-годишното крило асистира за първото попадение в двубой. Той изведе Рондон и нападателят прати топката покрай Богдан. Ливърпул отговори с опасен удар на Бентеке, а 23-ата минута изравни. Джордан Айб се измъкна от защитник на съперника на централната линия, напредна, мина покрай няколко бранителя и с нисък удар направи 1:1. Това бе първият му гол във Висшата лига.

Две минути след почивката Рондон удари гредата след отличен удар с глава. Венецуелският нападател имаше още няколко възможности пред второто полувреме, но нямаше късмет да отбележи втори гол. В 65-ата минута на терена се появи Хендерсън и Ингс, като двамата имаха възможност да поиграят преди края на сезона и да се надяват на място в групата за финала на Лига Европа.