Рома разпиля трагичен Милан на "Сан Сиро" (видео+галерия)

Отборът на Милан завърши на седмо място в Серия "А". Това се случи, след като "росонерите" бяха разбити в последното си домакинство за този сезон от Рома с 1:3 на "Сан Сиро". Мохамед Салах (19), Стефан Ел Шаарауи (59) и Емерсон Палмиери (82) вкараха за гостите, които въпреки първата си победа над "червено-черните" в Милано от 2010 година не успяха да стигнат до мечтаното второ място. Карлос Бака вкара почетното попадение в 86-ата минута, което бе негово 18-о за този сезон и го остави на трето място в листата на стрелците.

Тимът на Лучано Спалети завърши сезона с пет поредни победи и актив от 80 точки на трето място, а от завръщането на италианския специалист на пейката на "джалоросите" тимът спечели 14 победи и записа три равенства, като няма поражение и ще играе в плейофа за влизане в Шампионската лига.

Милан - Рома 1:3 "Росонерите" пък след своята 11-а загуба остават на седмото място с 57 точки, като единственият шанс за класиране в Лига Европа е победа във финала за Купата на Италия срещу Ювентус след седмица. При поражение на "червено-черните" на "Олимпико", Сасуоло ще играе в евротурнирите за първи път, тъй като е шести в първенството.

Милан - Рома 1:3 Кристиaн Броки заложи на странен състав, като пусна Мануел Локатели от първата минута. Алесио Романьоли пък започна ляв защитник, докато Кейсуке Хонда, Марио Балотели и Карлос Бака. Ел Шаарауи и Салах водеха атаката на госите, които от самото начало имаха инициативата.

В 19-ата минута Алекс покри засада и изпусна Салах, който се откъсна и без проблем вкара за 0:1 със своя 14-и гол в първенството. Асистенцията на Кевин Строотман бе първа от януари 2015 година.
Хонда и Пянич имаха по едно положение до края на първата част.

Милан - Рома 1:3 На почивката Луис Адриано замени Балотели, но въпреки това попадението падна отново във вратата на домакините. Фараона, който е играч на "росонерите", но играе под наем в Рим бе точен с хубаво изпълнение, като завърши сезона с осем попадения в 16 мача. Талантът веднага се извини на "Курва Суд" и отказа да празнува попадението си, тъй като е голям тифозо на Милан, и вместо освирквания получи аплодисменти.

Следващите минути до края Рома можеше да вкара няколко попадения. Франческо Тоти също е близо до гол след влизането си в игра, но Донарума спаси. Хонда стреля с глава един път, но като цяло Джанлуиджи Донарума трябваше да спасява своя тим от разгром. В 82-ата минута Емерсон, който смени Ел Шаарауи, бе най-съобразителен след поредното спасяване на Донарума и вкара своя първи гол.

Милан - Рома 1:3 Трибуните започнаха още по-мощно да освиркват домакините, а много от феновете напусната трибуните и дори не видяха почетното попадение на Бака в 86-ата минута. След мача стражът Кристиан Абиати се сбогува с трибуните и съотборниците си. Ветеранът, който дебютира за Милан през сезон 1998/1999 година, слага край на кариерата си.

Най-хубавото за Милан е, че сезонът в Серия "А" завърши, а това стана с пет поредни мача без победа в Милано. Такава пред тифозите на "росонерите" липсва и на Броки, който смени Синиша Михайлович, а сега има изключително тежката задача да подготви този кошмарен състав на Милан за финала с Ювентус.