"Канарчетата" газят на изпроводяк

Норич постигна най-убедителната си победа през сезона, след като надигра с 4:2 у дома  Уотфорд в отложен мач от 35-ия кръг, но въпреки това изпадна от елита и се завръща в Чемпиъншип. В същото време Съндърланд победи у дома с 3:0 Евертън и е недостижим на спасителния бряг. В Чемпиъншип от новия сезон ще играят още Нюкасъл и Астън Вила и битката за влизане в елита отсега изглежда доста интересна.

Гостите откриха резултата на "Кероу Роуд" в 11-ата минута чрез Трой Дийни, но домакините, които имаха нужда единствено от победа, за да съхранят някакви шансове за оцеляване, намериха бърз отговор на предизвикателството. До почивката Норич постигна пълен обрат в резултата чрез Нейтън Редмънд, Диумерси Мбокани, а за капак Крейг Каткарт от гостите си наниза автогол. След почивката стана ясно, че Норич изпада заради развоя на мача в Съндърланд и темпото спадна,а играчите в зелено и жълто играха повече за забавление на публиката. Мбокани отбеляза втория си гол в 57-ата, който беше и последен в мача, въпреки усилията му да завърши с хеттрик.