Бенфика се доближи на победа от рекордна титла в Португалия

Отборът на Бенфика се доближи на една победа от рекордната 35-а титла в португалското първенство по футбол, след като "орлите" се наложиха с 2:0 над Маритимо в неделя вечер и останаха на две точки пред Спортинг Лисабон в генералното класиране на Примейра лигата. В последния кръг Бенфика приема Насионал, а Спортинг играе с Брага.

Бенфика спечели 18 от последните си 19 мача преди двубоя с Маритимо, който не започна особено добре за лидерите в класирането. Младокът Ренато Санчес беше изгонен с втори жълт картон в 37-та минута, но Костас Митроглу вкара за 1:0 три минути след началото на второто полувреме, когато остана очи в очи с вратаря на домакините.

Мачът беше временно спрян след близо час игра, когато Маурисио Антонио от Маритимо получи силен удар и изпадна в безсъзнание, но това не разконцентрира гостите. Андерсон вкара за 2:0 в 83-та минута с изстрел от около 20 метра и Бенфика спечели срещата.

Желсон и Брайън Руис вкараха по два гола за победата на Спортинг Лисабон с 5:0 над Витория Сетубал в друг мач от предпоследния кръг, игран в събота вечер. Порто пък остана самотен на третата позиция след успех с 3:1 срещу Рио Аве.