Сашо Тонев изпадна в Серия "Б"

Отборът на Фрозиноне, в който се състезава българският национал Александър Тонев, изпадна от италианския елит. Това се случи след загуба от Сасуоло с 0:1, която де факто остави "джалоадзурите" в безизходица - кръг преди края тимът на Роберто Стелоне има 31 точки, а първият клуб над чертата Палермо разполага с 36 пункта. Това означава, че от новия сезон Фрозиноне ще води битки в Серия "Б".

Голът на победата за Сасуоло реализира Матео Политано в 85-ата минута. Двубоят започна зле за Фрозиноне, след като в 30-ата минута един от най-силните играчи на отбора Франческо Барди бе заменен принудително. Вратарят получи травма, заради която на негово място влезе резервата Масимо Дзапино. Сашо Тонев не се появи в игра за своя състав.