Интер завършва на четвърто място

Италианският гранд Интер надви с 2:1 Емполи в последното си домакинство за този сезон на "Сан Сиро". Капитанът на тима Мауро Икарди в 12-ата и Иван Перешич в 40-ата минута бяха точни за "нерадзурите", а Мануел Пучарели в 37-ата вкара почетното попадение за тосканците.

Тимът на Роберто Манчини завършва сезона на четвърто място, тъй като вече има 67 точки. Петият Фиорентина изостава на седем, две кръга преди края, а третият Рома е със седем напред.

Емполи пък има 43 точки на 12-то място, като още преди седмица подобри постижението си от миналата година, когато треньор бе Маурицио Сари.

След едва 12 минути около 45 000 тифози се изправиха на крака да аплодират гол №16 на Икарди. Контраатака на "нерадзурите" бе завършена от деветката на тима след подаване на Перешич. Домакините бяха опасни при всеки опит да контраатакуват в следващите минути, но втори гол не падна. В 37-ата минута обаче Мануел Пучарели изравни след подаване на Масимо Макаране. Голът бе негов шести в тази кампания, като подобри постижението си от преди година.

Само три минути по-късно Интер отново излезе напред в резултата. Стеван Йоветич стреля от добра позиция, Алберто Пелаготи изби и Перешич отблизо вкара за 2:1, като записа седми гол в кариерата си в Серия "А".

Втората част гостите имаха претенции за дузпа при евентуален фаул на Жоао Миранда срещу Макароне. В 66-ата минута Икарди след един спринт се контузи и на негово място влезе Джонатан Биабини.
В 90-ата минута Андреа Коста можеше да шокира "Сан Сиро" след гол, но топката мина на сантиметри от дясната греда на Самир Ханданович. Така Интер се класира в Лига Европа.