Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Криля Советов постигна целта си (видео)

Пред 10 000 зрители на стадион "Металург" Криля Советов победи с 1:0 гостуващия Уфа и на практика си гарантира участие в Премиер лигата и през следващия сезон. Павел Яковлев отбеляза единствения гол в мача още в 6-ата минута и продължи силната серия на тима от Самара, който вече е в средата на класирането. За Уфа ситуацията е сложна. Отборът заема 13-о място и на този етап се очертава да играе на бараж за оставане в елита.

Домакините излязоха с повишено самочувствие след успеха при визитата над Терек в миналия кръг. Още в началото дълъг пас на централния защитник Иван Таранов намери Яковлев, който овладя топката и с мощен удар я прати във вратата, пазена от Гиорги Шелия. Криля Советов имаше и други положения до почивката, но Адис Яхович не успя да се възползва от тях.

През второто полувреме защитата на самарци действаше стабилно и не допусна футболистите на Уфа да се озоват на стрелкови позиции. За Криля Советов това беше първа домакинска победа за 2016 година и общо 6-и мач без поражение в първенството.