Монако надви Гинган в голово шоу (видео)

Монако победи гостуващия Гинган с 3:2 в среща от 36-ия кръг на Лига 1. След победата домакините се върнаха на второто място в класирането с актив от 62 точки, на три от третия Лион, който обаче е с мач по-малко. Лидер е осигурилият си шампионската титла Пари Сен Жермен с 89 точки.

Така Монако записа трети мач без поражение в Лига 1. Тимът на Гинган е на 14-а позиция в подреждането с 43 точки и вече трети двубой няма победа.

Ласина Траоре откри резултата в 17-ата минута, а в 40-ата Набил Дирар направи 2:0. Гостите от Гинган намалиха пасива си в 75-ата минута чрез Мевлют Ердинч, но минута по-късно Бернардо Силва се разписа за 3:1 за Монако след пас на Фабиньо. Последното попадение в двубоя реализира Бенжамен Ангуа в 81-ата минута за Гинган.