Монако се изравни с Лион (видео)

Отборите на Рен и Монако завършиха 1:1 в последния мач от 35-ия кръг на Лига 1. Така "монегаските" отстъпиха второто място във временното класиране на Лион, който вчера победи като гост Тулуза с 3:2, но има по-добри показатели от тима на Леонардо Жардим. Рен е на 7-о място с актив от 52 точки и без шансове да се пребори за участие в евротурнирите.

Гостите от Княжеството поведоха в резултата в 14-ата минута с гол на Елдер Коща, който се разписа отблизо след подаване на набил Дирар, но домакините от Рен стигнаха до равенството с гол на Джовани Сио в 81-ата минута. Нападателят се оказа на точното място след поредица от рикошети в наказателното поле и опъна мрежата.

В следващия кръг Монако приема Гинган, а Рен гостува на вече осигурилия си титлата Пари Сен Жермен.