Липенски: Който няма куче, ходи на лов с котка

Старши-треньорът на Берое Пламен Липенски изрази съжаление от пропуснатата победа в 89-ата минута срещу Славия. Берое водеше минута преди попадението на Борислав Балджийски, което отдалечи тима на шест точки от Левски.

"Не ни върви. Тотално доминирахме през първото полувреме, но знаех какво ще се случи. Имахме 5-6 човека, които се връщат след контузии и нямат игрови ритъм. Славия имат доста млад и добър отбор. Това, което се случи накрая, не трябваше да го допуснем, с този лек гол, но първото трябваше да бъде 2:0. Не бяхме в традиционен състав, тъй като липсваха петима, а тези контузените досега, ги хвърлих в битката. От старите играчи на скамейката имахме само Георги Андонов. Пуснах и двама юноши. Който няма куче, ходи на лов с котка.

Ние се прибрахме в отбрана след пускането на двамата им централни нападатели. Не исках да се изтегляме толкова назад в защита, но явно не си разпределихме правилно силите. Ще се борим за второто място, докато имаме математически шансове.

В предстоящите мачове ни трябва концентрация до последния съдийски сигнал, не само в редовните 90 минути. Нека феновете реално да оценят какво направихме. Това е футболът, а запалянковците винаги имат право да изискват повече. Трябва да има разбиране и от ответната страна", сподели Липенски.

Предвид предстоящата 100-годишнина на Берое Липенски обяви, че най-голям спомен ще си остане спечелената титла през 1986 година, но веднага след това се нарежда победата над Ювентус.