Болоня спря черната си серия и остава в Серия "А"

Тимът на Болоня прекъсна лошата си серия от девет мача без победа. Отборът на Роберто Донадони надви с 2:0 Дженоа и спечели трите точки за първи път от 14-и февруари. Интересното е, че през този период играчите на Болоня вкараха само два гола срещу Интер и Рома.

Емануеле Джакерини даде аванс на домакините в 11-та минута, като не остави шансове на Ламана. Голът бе негов седми в тази кампания. Чак в 39-ата минута Паволети пропиля отличен шанс за изравняване, когато Миранте спаси. В 63-ата минута Серджо Флокари удвои с второто си попадение за тима и общо шесто за този сезон в калчото.

Болоня има 40 точки и със сигурност остава в калчото и догодина, въпреки много тежкото начало в Серия "А" под ръководството на Делио Роси. "Грифоните" останаха с 43 точки след своята 16-та загуба.