Самп обърна Лацио и се спаси

Отборът на Сампдория победи Лацио в мач от 35-ия кръг на Серия "А" с 2:1. По този начин тимът от Генуа гарантира участието си в калчото и през сезон 2016/2017 година. "Моряците" спечелиха с 2:1, въпреки че в началото Филип Джорджевич даде предимство на столичани със своя трети гол. Нападателят бе точен още в 3-ата минута, след като се разписа с глава. В 20-ата минута Фернандо изравни. Бразилецът има вече четири попадения.

Антонио Кандрева пък пропиля дузпа в края на първата част за "орлите". Емилиано Вивиано отново бе страхотен и хвана своята четвърта дузпа този сезон. Бившият защитник на Лацио Модибо Диаките наказа Лацио с победен гол в 78-ата минута. Защитникът бе точен след меле пред Федерико Маркети. Голът бе първи за него с екипа на Сампдория.

Успехът бе 55-и за Самп срещу Лацио, като това е тимът, допуснал най-много загуби от "моряците". Интересното е, че от 2010 година Самп нямаше победа над "небесносините".

Играчите на Винченцо Монтела вече имат 40 точки три кръга преди края, като 18-то място е на осем от тях. Именно поради това собственикът Фереро отпразнува незабравимо раждането на сина си Оскар.

Поражението пък бе второ поредно за Симоне Индзаги, който стартира кариерата си с две поредни победи.