Севиля доказа превъзходството си над Бетис (видео)

Турнирният боец Севиля зарадва феновете си със скъпоценна победа с 2:0 над Бетис в градското дерби от 35-ия кръг на Примера дивисион. Кевин Гамейро и Хорхе Андухар - Коке вкараха головете, с които големият враг беше поставен на колене. Домакините нямаха победа в пет поредни мача от Ла Лига, но сега напомниха, че все още са в борбата за място в топ 6. Отделно селекцията на Унай Емери е на полуфинал в Лига Европа и на финал за Купата на краля, което гарантира мястото на отбора в евротурнирите и през следващия сезон. Бетис пък е 12-и и доиграва сезона.

Изненадващо "зелените" започнаха по-силно на "Рамон Санчес Писхуан" и изглеждаха по-опасният съперник в първите десетина минути. В 13-ата минута тъмнокожият халф Чарли Мусонда се опита да спечели дузпа, но съдията Веласка Карбайо не се върза на симулацията и му даде жълт картон.

След това Севиля отговори с по-настоятелни действия и пое инициативата. В рамките на около 2-3 минути пропуски направиха Мариано, Хуан Антонио Рейес и Йевхен Коноплянка. Атаките на футболистите в бяло бяха постоянна заплаха за играчите Бетис, но те отговаряха със здрава защита.

В началото на втората част и Гамейро беше официално предупреден за симулация в наказателното поле, като повторенията показаха, че и този път арбитърът е бил прав.

Дойде нов силен период на отбора на Бетис и в 54-ата минута Серхио Рико отрази силен шут, който влизаше точно под гредата му. След последвалото изпълнение на корнер Хайко Вестерман засече остро, но топката профуча в аут.

Гостите не се възползваха от тези си възможности и в 67-ата минута платиха цената. Центриране на Стеван Нзонзи отляво се отклони в тялото на бранител на Бетис и попадна на главата на Гамейро, който заби кълбото в мрежата зад Антонио Адан - 1:0.

Попадение стимулира домакините, които заиграха още по-силно и в 77-ата минута Гжегож Криховяк също изстреля топката във вратата, но страничният съдия маркира много тънка засада.

В тези секунди на терена се появи вторият капитан Коке и в 80-ата минута той реши всичко с фамозен шут, който направи Адан просто свидетел на случващото се - 2:0.

В оставащото време гостите направиха няколко атаки и изпълниха два преки-свободни удари, но те не промениха нищо.

След четири дни Севиля ще гостува в Украйна на Шахтьор (Донецк) в първия полуфинал от ЛЕ, а след това ще пътува и за мач с Еспаньол в каталунската столица. Бетис пък ще приеме лидера Барселона.