Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Йоветич и Едер се събудиха за радост на Интер (видео)

Италианският гранд Интер обърна с 3:1 Удинезе в първи мач от 35-ия кръг на Серия "А" и се затвърди на четвъртото място във временното класиране. На "Сан Сиро" след точно 19 кръга голова суша, отново блесна звездата на Стеван Йоветич, който донесе победата с две попадения. Последното пък бе дело на Едер, който най-накрая се разписа за "нерадзурите". Бразилецът с италиански паспорт пристигна в Милано през зимата от Сампдория, но така и не успяваше да се разпише за новия си тим, въпреки че дойде като втори голмайстор на първенството през януари с актив от 12 гола.

Последните четири сезона Удинезе имаше три победи и едно равенство в Милано срещу "черно-сините", като последната победа на домакините бе от 2010 година, когато спечели с 2:1 след попадения на Лусио и Самуел Ето`о. Роберто Манчини заложи на 4-4-2, но гостите бързо поведоха.

Голмайсторът на "фриуланите" Сирил Теро със своя 11-и гол за сезона в 9-ата минута даде аванс на "бяло-черните". Той се разписа с красиво изпълнение от воле, като изравни своя рекорд от Киево от 2012/2013 година.

Освиркваният от целия стадион без "Курва норд" Йоветич в 36-ата изравни. Черногорецът се бе разписвал за последно в предната среща с Удинезе на "Фриули" на 12-и декември.

Втората част започна с положения за гостите, които пропуснаха да поведат отново. Първо Самир Ханданович и Жуан Жесус спасиха, а след това гредата помогна на домакините след удар на Бруно Фернандеш.

В 75-ата минута Йоветич обаче доведе мача до пълен обрат, когато прати топката в мрежата с гърди след пробив и центриране на Джонатан Биабиани. Интересното е, че голът му бе негов осми от осем мача срещу Удинезе в Серия "А".

Гостите се хвърлиха да търсят равенството, като пропуснаха в 90-ата минута, а в продължението Едер откри головата си сметка за Интер. И на него, подобно на Йоветич любима жертва са "фриуланите". Попадението бе негово шесто в седем мача срещу тях. Така "нерадзурите" за първи път спечелиха мач пред своя публика през тази кампания, когато получиха първи гол.

Успехът остави Интер на четвърто място  с 68 точки, като се доближи до четири от Рома и дръпна с пет пред Фиорентина. Двата тима обаче имат мач по-малко, като посрещат съответно Наполи и Ювентус този кръг.