Сушата на Азар приключи при убедителен успех на Челси в Борнемут (видео)

Челси победи Борнемут с 4:1 като гост в мач от 35-ия кръг на Премиър лийг. "Сините" бяха по-добрият тим на терена и напълно заслужено грабнаха три точки при визитата си в Южна Англия. Много силен мач направи Сеск Фабрегас, който се отличи с асистенции за три от попаденията. Еден Азар пък доживя своя първи гол през сезона, след като 356 дни не се бе разписвал в противниковата врата. В крайна сметка белгиецът се разписа на два пъти в срещата. Другите попадения за лондончани бяха дело на Педро Родригес и Вилиан. За домакините се разписа капитанът Томи Елфик.

Резултатът бе открит от гостите още в петата минута. Тогава Фабрегас изведе Педро на чиста позиция  с диагонален пас и крилото се разписа с елегантен удар покрай вратаря. В 34-ата минута испанецът намери Азар, който с далечен удар по земя вкара за 2:0. Съвсем скоро обаче Борнемут се върна в мача, след като Елфик засече с глава центриране на Саймън Франсис.

В началото на втората част Челси започна по-активно и Диего Коща бе близо до трети гол, но малко не му достигна, за да засече във вратата центриране на Абдул Рахман Баба. Постепенно Борнемут изравни играта, но Челси издебна своя момент да нанесе решителен удар, за да подпечата успеха си. В 71-ата минута Фабрегас намери Вилиан в коридор и бразилецът преодоля Артур Боруц. В последната минута на мача пък "сините" оформиха крайния резултат. Неманя Матич нахлу в наказателното поле и върна към Азар, който засече топката във вратата за 4:1.

С победата си днес Челси се изкачи до девета позиция в класирането с актив от 47 точки. Лондончани нямат шанс да се преборят за място в европейските клубни турнири и доиграват сезона без напрежение. Борнемут от своя страна е на 13-о място с 41 точки и е спокоен за мястото си в елита догодина.