Ривър Плейт и Сао Пауло са последните осминфиналисти в Копа Либертадорес

Защитаващият титлата си тим на Ривър Плейт и бразилският гигант Сао Пауло са последните два тима, които се класираха за осминафиналите на копа "Либертадорес". Ривър Плейт завърши на първо място в група 1 с 11 точки, докато Сао Пауло остана на втора позиция с 9.

На "Момументал" в Буенос Айрес Ривър Плейт постигна победа с 4:3 над венецуелския Трухиянос. Андрес Д'Алесандро даде аванс от 2:0 на домакините до 18-ата минута, но десет по-късно Маурис Кова върна едно попадение за гостите.

Камило Маяда и Лукас Аларио доведоха нещата до 4:1 в полза на Ривър през втората част, но гостите стигнаха до нови два гола чрез Гонсалес и Кабесас в между 74-ата и 78-ата минута. До края домакините, които бяха с човек повече от 35-ата минута, успяха да удържат аванса си, с което и да спечелят групата.

В другия двубой от снощи, който се явяваше директен сблъсък за второто място, боловийският Дъ Стронгест успя да спечели само точка от гостуващия Сао Пауло и така остана на трето място за сметка на бразилския тим.

Ернесто Кристалдо даде аванс на домакините след 28 минути игра, след като засече с глава подаване на Пабло Ескобар. Две минути преди края на първата част обаче Джонатан Кайери изравни за Сао Пауло, което се оказа достатъчно за крайното 1:1 и класирането на бразилците за следващия етап.