Бока и Сао Пауло с победи за Копа Либертадорес

Сао Пауло разгроми мексиканския Толука с 4:0 в първи осминафинал в турнира Копа Либертадорес, а Бока Хуниорс си тръгна с победа с 2:1 като гост на парагвайския Серо Портеньо с решаващата помощ на Карлос Тевес. Еквадорският Индепендиенте дел Вале пък постави трудна задача на Ривър Плейт (Аржентина), след като го победи с 2:0 в първата среща на собствен терен. След нулево първо полувреме Хосе Ангуло даде предимство на домакините в 64-ата минута, а точно изпълнена дузпа от Хуниор Сорноса узакони успеха на еквадорския тим.

Иначе Ривър имаше една загуба в груповата фаза на турнира, но пък има само една победа от последните си седем гостувания. Ангуло откри резултата след атака на Брайън Кабесас, който подаде в наказателното поле на Марсело Бароверо, а последният върна назад към влезлия на скорост голмайстор. Кабесас изработи и второто попадение, след като беше съборен за дузпа. Сао Пауло спокойно гледа към четвъртфиналите, след като размаза с 4:0 мексиканския Толука. Ветеранът Мишел Бастос откри резултата в 26-ата минута, Тиаго Мендеш също вкара веднъж в 52-ата минута, а Рикардо Сентурион се отличи с две попадения в 44-ата и в 60-ата минути. Гостите от Мексико останаха 10 човека в 87-ата минута, когато беше отстранен Алексис Рохас.

На митичния стадион Дефенсорес дел Чако Бока Хуниорс изтръгна победа с 2:1 от домакините от Серо Портеньо. Карлос Тевес откри резултата в 29-ата минута, след като защитниците се зачудиха кой да изчисти топката, а Тевес изпревари всички и с глава я насочи в ъгъла, за да отБележи четвъртото си попадение тази година в турнира. След като вратарят на гостите Агустин Орион спаси дузпа в 56-ата минута, изпълнена от Луис Леал, уругвайският национал Николас Лодейро удвои преднината на Бока в 60-ата. Домакините се хвърлиха да търсят обрат или поне равенство, а заключителните минути бяха изключително нервни. Съдията даде дузпа за домакините в 83-ата минута, реализирана от Сесилио Домингес. По-рано в сряда Росарио Сентрал спечели с 1:0 като гост на Гремио (Бразилия), а Насионал Монтевидео (Уругвай) направи 0:0 с Коринтианс (Бразилия). При същия резултат завършиха Расинг (Аржентина) и Атлетико Минейро (Бразилия).