Ценна точка за Спортинг на Канарските острови (видео)

Отборите на Лас Палмас и Спортинг Хихон направиха 1:1 мач от 33-ия кръг на Ла Лига. Педро Бигас откри за "жълтите" в третата минута, а Джони Родригес изравни в 48-ата. След почивката астурианци играха по-силно и изпуснаха да се поздравят с победа.

Още в третата минута Педро Бигас беше оставен абсолютно сам след центриране от пряк свободен удар и отблизо реализира за 1:0. В седмата минута гостите от "Ел Молинон" удариха греда след хубаво центриране на Джони Родригес и насочване на Луис Ернандес. Домакините наложиха своето темпо на игра, а тимът на Абелардо Фернандес рядко организираше нещо интересно в предни позиции. Тана Домингес (25) и Жонатан Виера (35) отправиха двата най-опасни изстрела до почивката.

В 48-ата Джони Родригес изравни, след като финтира Маурисио Лемос и отправи шут ниско по диагонала - 1:1. В 52-ата защитата на "жълтите" изпусна необяснимо Антонио Санабрия, който направи фрапантен пропуск, стреляйки до гредата в аут, изведен сам срещу Хави Варас. Прекрасният пас дойде от крака на Ален Халилович. В 78-ата Варас изби много опасен удар на Халилович.

С ремито Спортинг се изкачи на 18-о място и е все по-близо до спасителния бряг. Момчетата на Кике Сетиен прекъснаха серия от три поредни победи и стоят стабилно в средата на класирането.

Снимка: "Марка"