Съндърланд спечели жизненоважната битка с Норич (видео)

Съндърланд спечели ключовата директна битка за оцеляване срещу Норич, побеждавайки с 3:0 "канарчетата" като гост. Фабио Борини откри резултата от дузпа в 41-ата минута, а Джърмейн Дефоу (53') и Дънкан Уатмор (91')  окончателно попариха надеждите на домакините. "Черните котки" остават в зоната на изпадащите, заемайки 18-о място с актив от 30 точки. Норич има една повече, но и мач повече от днешния си съперник.

Домакините привидно диктуваха темпото през първата част и на няколко пъти "канарчетата" бяха близо до попадението. В 26-ата минута Кабул почти си отбеляза автогол, след като засече с крак центриране отдясно на Брейди. Маноне обаче успя да реагира и да избие в корнер. Секунди след това стражът на Съндърланд отново се намеси блестящо, след като спаси силен и точен удар от около 30-ина метра на Олсон.

Фабио Борини на два пъти създаваше напрежение пред вратата на домакините, а в 40-ата минута нападателят овладя много добре едно центриране към него в наказателното поле, след което Уиздъм го фаулира. Италианецът бе точен от бялата точка, давайки аванс на "черните котки".

В 48-ата минута Нейтън Редмънд, който се появи на почивката и веднага раздвижи играта на домакините, нанесе много добър удар по земя, след който топката срещна гредата.

В 53-ата минута гостите нанесоха втори удар. Кирххоф отне от Басонг, като домакините претендираха, че германецът е направил фаул, но сигнал не последва. Топката бе продължена към Борини, който центрира отдясно, а Дефоу засече на далечната греда - 0:2.

В 60-ата минута Мбокани претендираше за дузпа, след като Кабул го задържа в наказателното поле, но Андре Маринър не отсъди нарушение. Две минути след това Уиздъм центрира отдясно, топката се насочи към вратата, но Маноне изби над гредата. Секунди след това Катърмол изчисти пред голлинията след удар на Мбокани. Още веднъж Катърмол се намеси решаващо след разбъркване в наказателното поле на Съндърланд и шут на Хулахан.

В 80-ата минута Маноне изби силен удар на Редмънд. В добавеното време Норич дори остана с човек по-малко, след като Уиздъм получи контузия, но домакините нямаха право на повече смени. Съндърланд се възползва от това и Дънкан Уатмор вкара още един гол, след като бе изведен от Ларсон и преодоля Ръди за крайното 0:3.