Хебър и Лудогорец излизат в протоколен реванш от полуфиналите за Купата в Пазарджик - на живо със съставите

Силен Учиков, UPCN загуби финал №3 и №4 в Аржентина (ВИДЕО)

Пети решителен мач ще реши волейболният шампион на Аржентина. Българските национали Николай Учиков и Тодор Алексиев и техният UPCN (Сан Хуан) загубиха третата и четвъртата среща от финалния плейоф в местната Суперлига срещу другия гранд на аржентинския волейбол Персонал (Боливар).

Първо играчите на UPCN паднаха като гости на Персонал с 0:3 (20:25, 30:32, 16:25) във финал №3. И двамата българи играха цял мач. Ники Учиков изигра поредния си силен мач за UPCN и бе над всички със 17 точки (2 блока и 39% ефективност в атака), а Тодор Алексиев добави 9 точки (50% ефективност в атака, 57% позитивно и 29% перфектно посрещане), но и това не бе достатъчно за успеха. За тима на Боливар кубинецът Микаел Божулев (1 блок, 1 ас и 45% ефективност в атака) и бразилецът Рафаел Де Оливейра (3 блока, 1 ас, 48% ефективност в атака и 43% перфектно посрещане) реализираха по 16 точки за победата.

След това Учиков, Алексиев и компания отстъпиха драматично с 2:3 (17:25, 20:25, 25:20, 25:21, 13:15) в четвъртата среща от плейофната серия между двата тима. Двамата български национали отново започнаха като титуляри. Ники Учиков изигра поредния си страхотен мач за UPCN и заби 26 точки (6 аса!!!, 2 блока и 43% ефективност в атака), но и неговите усилия се оказаха недостатъчни за успеха. Тодор Алексиев, бе сменен във втория гейм от Николас Ласо, но все пак се отчете с 4 точки (1 блок, 38% ефективност в атака, 60% позитивно и 40% перфектно посрещане). За домакините от Персонал кубинецът Микаел Божулев завърши с фантастичните 31 точки (4 блока, 1 ас и 47% ефективност в атака) за успеха.

Така резултатът в плейофната серия бе изравнен на 2-2 победи. Играе се до 3 победи от 5 мача. Петата решителна среща между двата тима е в петък (15 април) рано сутринта българско време в Сан Хуан.