Леверкузен се утвърди на четвърто място (видео)

Отборът на Байер (Леверкузен) пречупи като гост с 2:0 Кьолн в двубой от 29-ия кръг на Бундеслигата. Юлиан Брант (39) и Хавиер Ернандес (44) донесоха четвърта поредна поредна на "аспирините", като всички те са без допуснат гол. Така момчетата на Роджер Шмит се възползваха от грешката на Борусия (Мьонхенгладбах) и имат преднина от 3 точки в спора за четвъртата позиция.

Хакан Чалханоолу пропусна първия шанс за гол след шут от пряк свободен удар в 14-ата минута. Владлен Юрченко не беше точен с глава в 17-ата. До почивката гостите дръпнаха с два гола след две асистенции на Карим Белараби. Първо, в 39-ата минута, германският национал подаде на Брант, а минута преди края на полувремето точен беше Чичарито.

"Козлите" реагираха в началото на второто полувреме със създадено напрежение при корнери. Зимон Цолер нацели гредата в 69-ата минута. Осем минути преди края Байер Щефан Кислинг не успя да вкара трети гол при страхотна контраатака. Секунди преди финала Вендел получи втори жълт картон.

Снимка: Getty Images/Guliver