Наполи мачка без Игуаин

Тимът на Наполи продължава да мечтае за чудо и да стигне до титлата. "Небесносините" разбиха с 3:0 Верона в мач от 32-ия кръг на Серия "А", като за първи път бяха без своята голяма звезда и голмайстор Гонсало Игуаин. Аржентинецът бе наказан за четири мача и гледа мача от трибуните. Наставникът на домакините Маурицио Сари също бе наказан и не бе на пейката.

Въпреки това пред над 43 000 тифози на "Сан Паоло" неаполитанците тръгнаха много активно, но само отличната намеса на Пиерлуиджи Голини и пропуските на Маноло Габиадини им попречиха да открият преди 33-ата минута. Тогава точен бе именно италианският национал, който играеше вместо Игуаин. Той прати топката в мрежата, след като се възползва от избита от Голини топка след удар на Хосе Кайехон. Попадението е негово трето за сезона. В последната минута на първата част Самуел Сюпрайен фаулира Кайехон, което означаваше дузпа и червен картон. Зад топката застана Лоренцо Инсиние, който удвои със своя 12-и гол в тази кампания.

Втората част домакините намалиха оборотите, но въпреки това в 70-ата минута Кайехон направи 3:0. Той получи подаване от резервата Омар Ел Кадури и на празна врата вкара своя шести гол в последните 13 мача. Интересното е, че преди това през първия полусезон крилото не се разписа нито веднъж.

Наполи отново намали разликата от Ювентус на шест точки, а до края на сезона остават шест срещи. Неаполитанците имат 70 точки и преднината им пред Рома е седем точки, но "вълците" имат мач по-малко.

Тимът на Верона пък е все по-близо до изпадане в Серия "Б". Играчите на Луиджи Дел Нери имат 22 точки, като изостават на шест от 17-то място.