Суонзи сложи край на серията на Хидинк с историческа победа над Челси (видео)

Суонзи постигна първа победа в историята на Премиър лийг над Челси, след като надделя над лондончани с 1:0 на "Либърти Стейдиъм". Гилфи Сигурдсон вкара единствения гол в 25-ата минута, а "лебедите" прекъснаха серията на Гуус Хидинк от 14 мача в Премиър лийг без загуба, които холандецът записа, след като се завърна на "Стамфорд Бридж".

В 17-ата минута бе първото сериозно предупреждение към вратата на гостите, когато Миазга сгреши, Сигурдсон стреля силно, но Бегович изби. 30 секунди след това Ранхел пропусна нова възможност. Домакините играеха доста силно в тези минути, като най-голямо впечатление правеше Монтеро. Именно той проби отлично в 25-ата минута, след което центрира. Миазга не успя да изчисти добре  и топката стигна до Сигурдсон, който стреля от въздуха с левия крак, отривайки резултата. В самия край на първата част Пато имаше чудесна възможност да изравни, но от няколко метра стреля много неточно.

В 54-ата минута бразилецът пропусна нова възможност. Педро проби отляво и центрира добре, Пато засече технично, но топката премина встрани. Малко след това Бегович спаси много опасен удар на Джак Корк, а в 75-ата минута Монтеро пропусна с глава на празна врата, след като стреля над вратата от няколко метра.

12 минути преди края в игра за Челси за първи път от месец октомври насам се появи Радамел Фалкао.

Суонзи вече има 40 точки - 13 над зоната на изпадащите. Челси е на десето място с 44 пункта.