Каратанчева ще играе в основната схема на турнира в Чарлстън

Сесил Каратанчева ще играе в основната схема на турнира по тенис на зелен клей в Чарлстън (САЩ), който е с награден фонд в размер на 753 хиляди щатски долара. Втората българска ракета надви с 6:0, 7:5 американката Равийна Кингсли.

Каратанчева, 11-а в схемата на квалификациите, не даде гейм на своята съперничка през първия сет, но допусна пробив още в началото на втория и Кингсли поведе. Последваха много грешки от двете на собствен сервис и американката стигна до подаване за сета, но Каратанчева спечели пробив и изравни за 5:5. Последните два гейма бяха в полза на българката и тя спечели мача.

Каратанчева, която спечели след 80 минута на корта, ще играе срещу хърватката Ана Конюх в първия кръг на основната схема.

Междувременно, Димитър Кузманов се класира за третия кръг на Чалънджър-а в Неапол, след като победи с 6:3, 5:7, 7:6(4) италианеца Марко Бартолоти. В следващия кръг той ще играе срещу друг представител на домакините - Омар Джакалоне.