Сасуоло запази надежди за Европа (видео)

Сасуоло запази надеждите си за Лига Европа след успех с 3:1 при гостуването на Карпи. Още в четвъртата минута Дефрел изведе Сансоне и той откри резултата със силен удар. Сасуоло доминираше и пропусна да удвои аванса си. Вместо това домакините стигнаха до изравняване в 25-ата минута, когато Гальоло намери мрежата след удар с глава за първия си гол в Серия А. Гостите продължиха да създават положения и отново успяха да поведат. Защитата на Карпи изпусна Дефрел, който направи 1:2 с удар отблизо. Секунди по-късно домакините пропуснаха да изравнят, след като Манкосу стреля много неточно от великолепна позиция.

След почивката темпото бе по-бавно, но Сасуоло отново бе по-активният отбор и пропусна отлични шансове на контраатаки, от които Дефрел и Берарди не се възползваха. В 73-ата минута Ачерби сложи край на интригата. Той бе оставен непокрит в близост до вратата на съперника и с глава се разписа.