Kласика за Хамбургер в Хановер

Футболистите на Хамбургер ШФ си тръгнаха с три точки от гостуването на Хановер 96, печелейки с класическото 3:0. Така селекцията на Бруно Лабадия се върна към победите след две последователни загуби, докато домакините инкасираха седмо поредно поражение на собствен терен и по този начин надеждите им за спасение стават все по-илюзорни.

Хамбургер си осигури успеха в рамките на 14 минути - между 61-ата и 75-ата, когато паднаха и всички голове в двубоя.

Клебер откри резултата след малко повече от час игра. Бразилецът реализира с глава, оползотворявайки отлично центриране от корнер на Аарон Хънт за 1:0. Дванадесет минути по-късно Иво Иличевич реализира четвъртия си гол за сеозна и увеличи преднината на своя тим, а 120 секунди по-късно Николай Мюлер сложи точка на спора и оформи класическия резултата, след като безпроблемно вкара на празна врата.

След деветата си победа за сезона в Бундеслигата Хамбургер се намира на десета позиция в класирането с 34 точки след 28 изиграни мача. Хановер е на последното осемнадесето място с двойно по-малко точки - едва 17.

Следващата среща на Хамбургер е у дома срещу Дармщат 98, докато Хановер има тежко гостуване на Херта (Берлин).