Възходът на Русия след ерата "Капело" продължава (видео)

Финалистът на Евро 2016 Русия се справи с лекота - 3:0, с гостуващия Литва в контролна среща, играна на "Откритие Арена" в Москва. Нападателят на Краснодар Фьодор Смолов реализира първия след 41 минути игра, като се възползва от подаване на Дмитрий Тарасов. В 61-ата минута съотборникът на Георги Миланов в ЦСКА (Москва) Александър Головин направи 2:0, а Денис Глушаков заби третото попадение в 72-ата минута.

Това е шеста победа от седем мача под ръководството на новия селекционер Леонид Слуцкий, който трябваше на пожар да сменя Фабио Капело по време на квалификациите.

След три дни "Сборная" гостува на Франция в следващата си проверка.